+420 602 162 753
Historické repliky

Historické repliky schodů, schodišť a pavlačí

Zabýváme se rekonstrukcí a výrobou nových schodů či schodišť a pavlačí pro historické a památkově chráněné objekty. Vyrobíme Vám schody a schodiště s ohledem na původní vzhled v historických budovách, hradech, zámcích, kostelech, statcích a venkovských usedlostech, chalupách, měšťanských domech nebo v jakémkoliv sídle, kde musíte či si přejete zachovat historický charakter a vzhled.

Při realizaci zakázky vycházíme maximálně vstříc zákazníkovi v kombinaci s požadavky památkářů či památkových úřadů.

Dle Vašich požadavků vyrobíme nové dřevěné shody či schodiště s moderními vlastnostmi a parametry, ale zároveň zachováme vzhled a charakter (prvky a styl) původních historických schodů. Nabízíme nejen výrobu nových dřevěných schodišť, ale i obklady betonových schodů. Na zakázku zrekonstruujeme nebo vyrobíme vnější i vnitřní schody a schodiště.

Při výrobě dřevěných schodů a schodišť používáme jako materiál dřevo – dub, borovici, smrk modřín, jasan, buk a další. Výhodou našich schodů a schodišť je moderní nátěr, takže není potřeba pravidelně natírat, další výhodou je dlouhá životnost. Všechny schody či schodiště mohou být ručně opracovány s nejvyšší pečlivostí, tak aby věrně kopírovaly původní vzhled, ale zároveň splňovaly technické vlastnosti a normy.

Součástí zakázky je nejen realizace výroby nových dřevěných schodů a schodišť, ale i zajištění kompletního servisu. Demontáž starých schodišť a pavlačí, zaměření, výroba, dovoz a montáž nových schodišť či pavlačí, poradenství a záruční servis.

  • Historické repliky
  • Historické repliky
  • Historické repliky
  • Historické repliky
  • Historické repliky
  • Historické repliky
  • Historické repliky

Specialitou našeho zakázkového truhlářství je výroba historických replik. Naše firma byla založena v roce 1924 a z té doby se zachovaly některé, v tomto období používané nástroje a pracovní postupy. Kombinace této dochované minulosti a současné zručnosti našich pracovníků využíváme k výrobě replik určených pro umístění do historických budov, hradů a zámků.

Mám zájem, poslat dotaz